facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Tym razem nasze inwestycje zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Kanalizacja deszczowa i rowy - dofinansowanie NFOŚiGW


Podpisaliśmy kolejną umowę – tym razem Marki zostaną zasilone pieniędzmi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 27 maja 2021 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisaliśmy umowę na projekt o nazwie „Budowa, rozbudowa i remont sieci kanalizacji deszczowej oraz infrastruktury towarzyszącej w Mieście Marki – cz. I”. Nasze miasto reprezentowali: burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk, zaś fundusz - Anna Czyżewska, dyrektor Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.

Tym razem nasz budżet zasili prawie 3,7 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z tego samego, z którego przez ponad dekadę intensywnie czerpał i czerpie Wodociąg Marecki, budując praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej.

- Nasza dotacja też dotyczy kanalizacji, tyle że deszczowej, a ściślej zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Dzięki niej pokryjemy m.in. część wydatków związanych z budową ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Refinansujemy też część dotychczasowych wydatków m.in. na rowy melioracyjne – mów burmistrz Jacek Orych.  

Samorządowiec podziękował przedstawicielom NFOŚiGW, a także pracownikom ratusza, którzy w konsultacji z Wodociągiem Mareckim przygotowali wniosek.

Przypomnijmy, że budowa ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna jest w toku. Prace wykonuje firma Strabag. Obecnie jest to droga gruntowa. Po zrealizowaniu robót uzyska odwodnienie, nawierzchnię asfaltową, chodnik i drogę rowerową.

--------------------

Przekazywanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego

 

* mail: naduzycia.pois@mir.gov.pl

 

* Elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej

Link: https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/

 

* Kontrola nieprawidłowości nadużycia finansowe

Link:  http://poiis.nfosigw.gov.pl/realizuje-projekt/kontrola-nieprawidlowosci-naduzycia-finansowe/

Galeria

Projekty

Kontakt

Urząd Miasta Marki
Al. Marszałka
Józefa Piłsudskiego 95
05-270 Marki
urzad.miasta@marki.pl
Godziny pracy:
pn: 8-16
wt: 8-16
śr: 8-18
cz: 8-16
pt: 8-14

Deklaracja dostępności

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa